Az építőipar gyengülő teljesítménye miatt csökkent a Leier adózott eredménye 2024-ben

Az építőanyaggyártó jelezte, hogy Európában hasonló helyzetben van az ágazat, ugyanis a cég exportértékesítésből származó árbevétele a 2023-ban elért 11,98 milliárd forint után tavaly mintegy 20 százalékkal visszaesett.
Rámutattak ugyanakkor, hogy a Leier Hungária teljes árbevétele a 2023-ban elért 53,59 milliárd forint után, 2024-ben 57 milliárd forintra emelkedett. Ez pedig a belföldi piacnak köszönhető, ahol a felújításokhoz szükséges anyagok (elsősorban betoncserép és térburkolóelemek) iránti kereslet növekedésével a magyarországi értékesítés árbevétele durván 10 százalékkal nőtt tavaly, a 2023-ban teljesített 41,64 milliárd forinthoz képest.
A több mint 1000 embert foglalkoztató társaság az MTI érdeklődésére jelezte, elkötelezett abban, hogy a munkatársak számát továbbra is megtartsák. Stagnáló piac mellett nem számítanak az inflációt meghaladó áremelkedésekre, így nagyjából hasonló eredményt tudnak majd elérni idén is, mint tavaly. A magyar építőanyaggyártás helyzetét tekintve a cég szerint komoly tehernek számítanak a különadók és a kiegészítő bányajáradék is, amelyek a szomszédos országokban nincsenek.
Közölték egyúttal, hogy a Leier Hungária folyamatosan fejleszti termékeit, amire egyrészt azért van szükség, mert a vásárlóik egyre magasabb minőséget követeknek, másrészt az építőiparban az élő munkaerő továbbra is csökken, így a piac egyre jobban igényli az olyan építőanyagokat, amivel az építés helyszínén minél kevesebbet kell foglalkozni. Ezért a Leier Hungáriánál sokoldalú és folyamatosan megújuló a termékkínálat: falazóanyagok, előregyártott betonelemek, betoncserepek, kémények, térkövek, mélyépítési elemek, kertépítési és zajárnyékoló termékek egyaránt megtalálhatók.
Arra is kitértek, hogy a Leier Hungáriánál a gyártás jelenleg kilenc üzemben zajlik, egyebek mellett Jánossomorján, Mátraderecskén és Hajdúszoboszlón. A Leier cégcsoport pedig már 40 telephelyen van jelen Európa 7 országában: Magyarországon kívül Szlovákiában, Lengyelországban, Romániában, Ukrajnában, Horvátországban és Ausztriában.
Felidézték, hogy a Leier Hungáriát 1985-ben Michael Leier alapította, aki az első külföldi befektetők között érkezett Magyarországra. A céget most pedig már az alapító unokái: Thomas és Matthias Ebner viszik tovább tulajdonosként