Az Egyesült Államok kezdeményezte a vámháborút, a párbeszédhez őszinte szándék szükséges

A kínai állami médiához köthető közösségi médiafiók, a Yuyuan Tantian csütörtökön arról számolt be, hogy "az amerikai fél a közelmúltban több alkalommal is megkereste Kínát különböző csatornákon keresztül, abban a reményben, hogy a két ország között tárgyalások kezdődhetnek". A bejegyzés szerint a megkeresések arra utalhatnak, hogy Peking nyitott lehet az egyeztetésekre.
A kínai kereskedelmi tárca a fejleményekre reagálva megerősítette: "Kína álláspontja világos: nem akarunk harcolni, de nem is félünk tőle. Ha harcolni kell, a végsőkig kitartunk; ha tárgyalni, az ajtónk tárva-nyitva áll." Hozzátették: a megkereséseket Peking jelenleg mérlegeli.
Ugyanakkor hangsúlyozták:
a párbeszéd csak akkor lehet eredményes, ha az Egyesült Államok késznek mutatkozik a téves gyakorlatok korrekciójára és az egyoldalúan kivetett büntetővámok eltörlésére.
"Az utóbbi időben Washington rendre kiszivárogtatja a vámpolitika lehetséges módosításával kapcsolatos elképzeléseit, de Kína fontosnak tartja hangsúlyozni: ha az Egyesült Államok nem hajlandó érdemben változtatni egyoldalú intézkedésein, az a valódi szándék hiányát jelzi, és tovább rontja a kétoldalú bizalmat" - áll a minisztérium közleményében.
Peking szerint az olyan magatartás, amely szavakban a párbeszédet hirdeti, a gyakorlatban azonban nyomásgyakorlásra, sőt zsarolásra épül, nem vezethet eredményre Kínával szemben.