Két új termékkel bővült az EXIM Magyarország kínálata a Demján Sándor Programban
A kiemelkedő érdeklődésnek köszönhetően az EXIM Magyarország és a Nemzetgazdasági Minisztérium a mai nappal további két termékkel bővítette a bank Demján Sándor Programon belül elérhető finanszírozási konstrukcióit.
A Jövő Exportőrei Forgóeszközhitel olyan fix kamatozású konstrukció, amelyet a kis-, közép-, és – meghatározott feltételek mellett – nagyvállalatok igényelhetnek működéstámogatásra, készletfinanszírozásra és a vevőkör bővítésére. A finanszírozási lehetőség rugalmas, akár rulírozó formában is igénybe vehető euró alapon évi maximum 4,21%-os, forint alapon pedig évi maximum 5,21%-os kamattal. A hitelösszeg forintban maximum 1 milliárd, euróban pedig legfeljebb 2,5 millió lehet, amelyet akár 3 év futamidő és választható – 1, 3 vagy 6 havi – törlesztési ütemezés mellett igényelhetnek a vállalatok. A tőkét egyenlő vagy egyedi összegű részletekben, illetve akár a futamidő végén, egy összegben is lehet törleszteni.
A Jövő Exportőrei Befektetési Hitel olyan kis-, közép-, és nagyvállalatok számára elérhető, fix kamatozású finanszírozási konstrukció, amely európai és belföldi cégekben való többségi részesedés megszerzésére használható. A konstrukció legfeljebb 6 milliárd forint, avagy maximum 15 millió euró értékben igényelhető, akár 10 éves futamidő, fél éves rendelkezésre tartási és egyéves türelmi idő mellett, szintén rugalmas törlesztési feltételekkel euró alapon 3,7%-5,7%-os, forint alapon pedig 5,2%-7,2%-os kamattal.
„A Demján Sándor Program új forgóeszköz- és befektetési hiteltermékei érdemi támogatást nyújtanak azon hazai vállalkozások számára, amelyek működésük stabilizálásán, vagy éppen a belföldi és nemzetközi terjeszkedésen dolgoznak. Célunk, hogy az új konstrukciók révén a magyar cégek gyorsan, kedvező és kiszámítható feltételek mellett jussanak forráshoz, ezáltal is támogatva őket a stratégiai növekedési céljaik elérésében” – mondta dr. Berta Adrienn, az EXIM Magyarország vezérigazgatója.
A két új termékkel az EXIM újabb 250 milliárd forintnyi pénzügyi forrást mozgósít, hogy a magyarországi székhellyel vagy telephellyel rendelkező vállalkozások gyors és egyszerű ügyintézés mellett rugalmas feltételekkel valósíthassák meg üzleti terveiket. A Demján Sándor Program ezzel tovább erősíti szerepét a hazai vállalkozások fejlődésének támogatásában.
Az EXIM Magyarország a Demján Sándor Program keretében január elején négy korábbi sikeres termékét tette újra elérhetővé. A bank a korábbi sikeres termékeit összesen 350 milliárd forint értékben hirdette meg, a teljes keretösszegből pedig 100 milliárd forintot dedikáltan a zöld beruházások finanszírozására különített el. A Jövő Exportőrei Beruházási Hitel és a Jövő Exportőrei Zöld Beruházási Hitel, illetve az Exportélénkítő Beruházási Hitel és Exportélénkítő Lízing konstrukciók, valamint a márciusban elindított Jövő Exportőrei Lízing termék mellett a most bejelentett két új termék, vagyis a Jövő Exportőrei Forgóeszközhitel és a Jövő Exportőrei Befektetési Hitel is elsősorban az EXIM pénzügyi partnereinél igényelhetők.
„A Demján Sándor Program erős beruházási fókusza mellett a cégek fenntartható működésének biztosítására is figyelmet kell fordítani – emiatt volt fontos például a Széchenyi Kártya likviditási hiteleinek februári kamatcsökkentése. Kiemelten fontos lehet a likviditás fenntartása az exportpiacokon megjelenni, növekedni, beruházni akaró cégek számára, hiszen esetükben az új, ismeretlen környezet számos olyan kihívást tartogat, amelyre gyors választ kell adni. Az EXIM új termékei ebben segítik az exportáló vállalatokat.” – hangsúlyozta Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium kis- és középvállalkozásokért és technológiáért felelős államtitkára.
Az elindított gazdaságélénkítő kezdeményezések célja a magyar mikro-, kis- és középvállalkozások exportképességének erősítése, a fenntartható fejlődés támogatása, valamint a kifektetések finanszírozása. Az Új Gazdaságpolitikai Akcióterv meghirdetésével a kormány 2025-ben 2600 milliárd forintot mozgósít a családok számára, míg a Demján Sándor Program 1400 milliárd forinttal járul hozzá a hazai vállalkozások fejlesztéseihez. A Program elsődleges célja, hogy hatékony megoldásokat kínáljon a magyar vállalkozások kihívásaira, ezzel együtt lehetőséget biztosítson a hazai és külpiaci beruházásokra, és elősegítse a kkv-k méretének megduplázását.