Czomba Sándor: 3000 fővel csökkent a regisztrált álláskeresők száma februárban Magyarországon

A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adatai szerint 2025 februárjában mindössze 232.348-an voltak állás nélkül, ami az előző év azonos időszakához képest több mint 3.000 fős csökkenést jelent. Az adatokat figyelembe véve a rendszerváltás óta nem volt ilyen alacsony a regisztrált álláskeresők száma február hónapban.

Czomba Sándor: 3000 fővel csökkent a regisztrált álláskeresők száma februárban Magyarországon

A foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár kiemelte: a magas foglalkoztatottság a magyar gazdaság stabil pillére, a kormány hatékony intézkedéseinek köszönhetően 2010-hez képest ma már 1 millióval dolgoznak többen, miközben a regisztrált álláskeresők száma történelmi mélyponton van. A munkaerőpiac további élénkülését jelzi, hogy a 15-64 éves korosztály gazdasági aktivitása folyamatosan nő és a nyugdíjas korúak munkavállalási kedve is fokozódik. A kormány a mintegy 300 ezer fős hazai munkaerőpiaci tartalék mozgósítása érdekében aktivitást növelő programokat indított. Az uniós finanszírozású programok bértámogatást, lakhatási és utazási térítést biztosítanak, amelyek mintegy 30 ezer álláskeresőnek segítettek elhelyezkedni.

Czomba Sándor hangsúlyozta: a kormány célja, hogy aki akar és tud az dolgozhasson. Ehhez járul hozzá a "Munkából munkába" program, amely 1,5 milliárd forintos keretösszeggel segíti az elbocsátott dolgozók újbóli munkába állását, lehetővé téve, hogy egyetlen napot se kelljen munka nélkül tölteniük azoknak, akik a közelmúltban veszítették el állásukat. A „Digitális Fejlesztési Program” keretében a kormány összesen 2 milliárd forinttal támogatja a hazai kkv-k versenyképességének növelését és digitális infrastruktúrájának fejlesztését. A „KKV kapacitásbővítő támogatás 2.0” program pedig 4,1 milliárd forintos kerettel segíti a mikro-, kis- és középvállalkozások dolgozói létszámának és kapacitásának növelését, ezzel közel 1.700 új munkahelyet teremtve.

A kormány azon dolgozik, hogy a magas foglalkoztatottság fenntartása mellett a családok jövedelmének vásárlóerejét is jelentősen javítsa. Ehhez járul hozzá a 21 intézkedésből álló Új Gazdaságpolitikai Akcióterv, melynek keretében hároméves bérmegállapodás jött létre a munkavállalói és munkáltatói érdekképviseletek között. A bérmegállapodás értelmében a minimálbér 2027-re 40 százalékkal nő. A kormány célja, hogy a közeljövőben a minimálbér 1000 euróra, míg az átlagkereset 1 millió forintra emelkedjen.

A NAV 2025-től már 116 joghatósággal cserél bankszámla-információt

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az idei évtől már 116 joghatósággal cserél bankszámla-információt - közölte a hivatal szombaton az MTI-vel.
2025. 05. 17. 16:00
Megosztás:

Leminősítette az Egyesült Államokat a Moody's

Megvonta az Egyesült Államoktól a lehetséges legjobb, "Aaa" államadós-osztályzatot a Moody's Ratings. A nemzetközi hitelminősítő mindenekelőtt azzal indokolta a lépést, hogy több mint egy évtizede folyamatosan növekszik az amerikai államadósságráta és a kamatteher, és ma már mindkét mutató jelentősen meghaladja a hasonló besorolású szuverén adósokra jellemző szinteket.
2025. 05. 17. 15:00
Megosztás:

Elkészült az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria győri gyárában

Legördült a gyártósorról az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria Zrt. győri gyárában. Az ünnepség részeként az Audi Hungaria és a magyar kormány megújította a 2013-ban kötött stratégiai együttműködési megállapodását.
2025. 05. 17. 13:00
Megosztás:

Időszerűen és megalapozottan végzi munkáját a Gyulai Törvényszék

A Gyulai Törvényszék 2024-es mutatói az időszerűség és a megalapozottság szempontjából is kiemelkedőek; a két éven túl zajló peres ügyek számát tekintve pedig "aranyérmesek" - mondta az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnökhelyettese a Gyulai Törvényszék összbírói értekezlete előtt tartott sajtótájékoztatón pénteken.
2025. 05. 17. 12:00
Megosztás:

Rekordszintre nőtt az euróövezet külkereskedelmi többlete márciusban

Rekordmagas külkereskedelmi többletet ért el márciusban az euróövezet az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat pénteken közzétett első becslése alapján.
2025. 05. 17. 11:00
Megosztás:

Egészségpénztári hozamok 2024

Milyen hozamokat értek el az egészségpénztárak? Prémium Egészségpénztár hozama 2024-ben. Patika Egészségpénztár hozama 2024-ben. Generali Egészségpénztár hozama 2024 és a Vasutas Egészségpénztár 2024-es hozamai. Tekintsük át a hazai egészségpénztári hozamokat a szakértő segítségével!
2025. 05. 17. 10:00
Megosztás:

Ötödik hónapja romlik az amerikai fogyasztói hangulat

Májusban már az ötödik egymást követő hónapban csökkent a Michigani Egyetem (University of Michigan) amerikai fogyasztói hangulatindexe.
2025. 05. 17. 09:00
Megosztás:

A magas árszintek miatt csökken a kereslet az ingatlanpiacon

Megtorpant az év eleji ingatlanpiaci lendület áprilisban, a Duna House becslése szerint 10 415 lakóingatlan-adásvétel történt országosan, ami 14,6 százalékkal kevesebb, mint az előző hónapban, és 7 százalékos visszaesés 2024 áprilisához képest.
2025. 05. 17. 08:00
Megosztás:

Semmi sem biztos a világon, csak az adók – vagy már azok sem?

Megbirkózni a dinamikus és sokszor kiszámíthatatlan gazdasági környezettel, hatékonyan alkalmazni a generatív mesterséges intelligenciát az adózásban, fejleszteni az adózási csapatokat – a jövőben ez a három kulcsfontosságú feladat áll az adózási vezetők előtt. A KPMG Navigating the Forces of Change in Tax elemzésében összefoglalja a kapcsolódó kutatási eredményeket, trendeket, és segítséget nyújt az érintetteknek, hogy felkészíthessék vállalatukat a jövőre, miközben megfelelnek a folyamatosan változó szabályozási környezetnek.
2025. 05. 17. 07:00
Megosztás:

Megszünteti magyarországi menetrend szerinti járatait a Universal Air

A máltai Universal Air (UA) május 31-től megszünteti menetrend szerinti járatait a debreceni és a pécs-pogányi repülőtereken - tájékoztatták az érintett repülőterek az MTI-t pénteken.
2025. 05. 17. 06:00
Megosztás:

Importtilalom vége: újraindulhat az élőállat-szállítás Magyarországról Csehországba

Csehország vasárnaptól megszünteti az élőállatok, a takarmányok és az állati eredetű nem hőkezelt termékek behozatalának tilalmát Magyarországról és Szlovákiából - közölte a cseh állami állategészségügyi hivatal pénteken Prágában.
2025. 05. 17. 05:00
Megosztás:

Melyik a legjobb magyar wellness szálló? Mutatjuk!

Hat magyarországi konferencia és wellness szálloda, valamint rendezvényhelyszín kapott Aranynap-díjat kiemelkedő színvonalú szolgáltatásaiért 2024. évi teljesítménye alapján; a szállodák egész éves munkáját értékelő díjat 17. alkalommal adták át pénteken Budapesten - közölték a szervezők az MTI-vel.
2025. 05. 17. 04:01
Megosztás:

Pár hónap múlva kamatvágás jöhet Amerikában

Az UBS szerint a következő hónapokban elegendő gyenge gazdasági adat érkezik az Egyesült Államokban ahhoz, hogy a Fed rászánja magát a kamatcsökkentésre.
2025. 05. 17. 03:00
Megosztás:

Így kell a magyar nyugdíjtörvényt 10 ponton megváltoztatni!

A Magyar Szakszervezeti Szövetség időspolitikája a 2025 – 2026 évekre. A magyar nyugdíjrendszer javasolt változtatásai.
2025. 05. 17. 02:00
Megosztás:

Ez tette tönkre a magyar nyugdíjakat az elmúlt 15 évben

A nyugdíjrendszer átalakítása különösen nagy körültekintést igényel, mivel hatásai akár több évtizedre is kihatással lehetnek, és egy esetleges korrekció komoly költségvetési terhet jelenthet. Ezért minden reformjavaslatot alapos előzetes kalkulációknak és hatáselemzéseknek kell megelőznie.
2025. 05. 17. 01:00
Megosztás:

Kiderült! Ezért válik Gyurcsány és Dobrev!

Tudatos áldozat vagy személyes döntés? – Válás a politika árnyékában.
2025. 05. 17. 00:01
Megosztás:

Japán ipari termelése a vártnál jobban teljesített márciusban

Japánban havi és éves összehasonlításban egyaránt nőtt az ipari termelés márciusban.
2025. 05. 16. 23:00
Megosztás:

Mi az interoperabilitás, és miért fontos a kriptovilágban?

Interoperabilitás jelentése: az interoperabilitás (angolul: interoperability) az informatikában és a pénzügyi rendszerekben azt jelenti, hogy különböző rendszerek, hálózatok vagy eszközök képesek zökkenőmentesen együttműködni egymással. A kriptovaluta és stabilcoin szektorban ez azt jelenti, hogy különféle blokkláncok, kriptoeszközök, pénztárcák, tőzsdék és fizetési rendszerek képesek egymással adatot, értéket vagy tranzakciókat megosztani anélkül, hogy központi közvetítőre lenne szükség.
2025. 05. 16. 22:00
Megosztás:

Új lendületet vettek a magyar-amerikai agrárkapcsolatok

Ünnepélyes keretek között írta alá a magyar-amerikai kettős diplomát adó precíziós mezőgazdasági mérnök képzésről szóló megállapodást a Debreceni Egyetem és a Dél-Dakotai Állami Egyetem - közölte az Agrárminisztérium (AM) pénteken.
2025. 05. 16. 21:00
Megosztás:

Tavaly több száz személyi sérüléses balesetet okoztak arolleresek

Tavaly 400 személyi sérüléses balesetet okoztak motoros rollerrel közlekedők, a károkozások száma azonban ennél nagyobb is lehet, ezért fontos a felelősségbiztosítás, amelynek átlagos értéke tavaly hatezer forint volt a Netrisknél - közölte a biztosításközvetítő az MTI-vel pénteken.
2025. 05. 16. 20:00
Megosztás: