Az Allee-ban adták át az ország első beltéri antenna rendszerét, amelyen mindhárom mobilszolgáltató 5G hálózata elérhető

A több szolgáltatót kiszolgáló beltéri hálózat egyedülálló az országban, különlegessége, hogy az összes jelentős mobilszolgáltató 5G szolgáltatása elérhető rajta a bevásárlóközpont teljes területén, így biztosítva a látogatók számára a gyors, stabil és zavartalan mobilkapcsolatot.

Az Allee-ban adták át az ország első beltéri antenna rendszerét, amelyen mindhárom mobilszolgáltató 5G hálózata elérhető

Hasonló rendszert a világon a Taipei City Mall területén, valamint Münchenben a SAP Garden Arénában telepítettek, ahol szintén minden nagy mobilszolgáltató elérhető egy közös, semleges host beltéri 5G hálózaton keresztül. Az Allee elkötelezett a technológiai innováció és a fenntarthatóság mellett – a most átadott fejlesztés nemcsak gyors és megbízható 5G-szolgáltatást biztosít, hanem kialakítása lehetőséget teremt az energiahatékonyabb működésre is: a modern hálózatkezelési megoldásoknak és a kis energia fogyasztású berendezéseknek köszönhetően ugyanis a rendszer energiafelhasználása optimalizálható.

Az Allee Bevásárlóközpontban valósult meg Magyarország első olyan beltéri 5G rendszere, amelyen minden jelentős mobilszolgáltató egyetlen, közös infrastruktúrát használ. A fejlesztés a független telekommunikációs infrastruktúra-szolgáltató CETIN Hungary együttműködésével jött létre. „Az Allee elkötelezett a környezettudatos technológiai innovációk mellett. Az új rendszer nemcsak kiváló beltéri lefedettséget és nagy sebességű letöltést biztosít vásárlóink és bérlőink számára a bevásárlóközpont teljes területén, hanem a kis energiafogyasztású berendezéseknek és korszerű hálózatmenedzsment-megoldásoknak köszönhetően energiafelhasználása is optimalizálható. Ezért is tartottuk fontosnak, hogy az országban elsőként az Allee-ban váljon elérhetővé ez a technológiai újítás” – emelte ki Juhász András, az Allee center menedzsere.

A semleges host megoldás révén a rendszer stabil, nagysebességű internetkapcsolatot biztosít valamennyi jelentős mobilszolgáltató számára még a legforgalmasabb időszakokban is. Emellett folyamatos hozzáférést nyújt a digitális szolgáltatásokhoz, amely nemcsak a vásárlói élményt növeli, hanem lehetővé teszi a bérlők számára olyan korszerű technológiák használatát is, mint a kiterjesztett (AR) vagy a virtuális valóság (VR).

Országosan és régiónként is csökkent az alku mértéke a hazai ingatlanpiacon

Jelentősen csökkent az alku mértéke a hazai ingatlanpiacon, országos szinten és régiónként is kirajzolódik a vevői mozgástér szűkülése; a jelenség egyebek mellett azzal magyarázható, hogy a piacon lévő eladó ingatlanok száma nem nő a kereslet ütemével összhangban - közölte saját adatai alapján a Duna House szerdán az MTI-vel.
2025. 06. 25. 14:00
Megosztás:

Égető problémákra hívta fel a figyelmet a spanyolországi áramszünet

Az április végén bekövetkezett, Spanyolországot és Portugáliát sújtó áramszünet több mint 60 millió ember életét befolyásolta. Most egy magyar, távvezetékgyártó cég szakemberei világítottak rá arra, hogy mi lehetett az áramkimaradás egyik oka, és milyen lépéseket kell a közeljövőben tenni az európai villamosenergia-hálózat megerősítésére.
2025. 06. 25. 13:30
Megosztás:

Szerdától már az egész országra kiterjed a tűzgyújtási tilalom

Az országot sújtó kánikula és tartós csapadékhiány miatt szerdától Magyarország teljes területén tűzgyújtási tilalom lép életbe, ennek értelmében tilos tüzet gyújtani a hazai erdőkben, a vasút és közút menti fásításokban és a kijelölt tűzrakóhelyeken is - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szerdán a honlapján.
2025. 06. 25. 13:00
Megosztás:

Nyaralás okosan: hogyan pihenj, hogy közben ne álljon le az üzlet?

A nyaralás sok vállalkozó és szabadúszó számára inkább logisztikai kihívás, mint pihenés. Az "üzlet megy tovább" szemlélet gyakran azt jelenti, hogy a laptop is bekerül a bőröndbe, az e-maileket pedig a tengerparton is ugyanúgy elolvassuk. De vajon lehet-e úgy pihenni, hogy közben a vállalkozás sem szenved kárt? A válasz: igen, ha tudatosan készülünk rá.
2025. 06. 25. 12:30
Megosztás:

Megéri a beruházás? Így térülhet meg egy prémium grillsütő

A nyári szezon beköszöntével egyre többen álmodoznak saját kerti grillezésekről, baráti összejövetelekről és gondtalan szabadtéri sütés-főzésről. A kérdés viszont sokakban felmerül: valóban megéri többet fizetni egy prémium grillsütőért? Vajon visszahozza az árát – akár pénzben, akár élményben – egy ilyen beruházás? Cikkünkben megvizsgáljuk, milyen szempontokat érdemes mérlegelni vásárlás előtt, és hogyan térülhet meg hosszú távon egy jól kiválasztott kerti grillsütő.
2025. 06. 25. 11:30
Megosztás:

Stratégiai megállapodásokat írt alá Nagy Márton Kínában

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter hivatalos látogatást tett Pekingben, ahol három kiemelt gazdaságpolitikai egyeztetésre is sor került a kínai Nemzeti Fejlesztési és Reformbizottság (NDRC), az Ipari és Információtechnológiai Minisztérium (MIIT), valamint a kínai Pénzügyminisztérium vezetőivel.
2025. 06. 25. 11:00
Megosztás:

Erősödött a kockázatvállalási hajlandóság, estek az amerikai kötvényhozamok

Noha a felek még támadták egymást tegnap, a tűzszünet hírére tovább esett az olajár és erősödött a kockázatvállalási hajlandóság.
2025. 06. 25. 10:30
Megosztás:

A geopolitikai feszültségek enyhülésében reménykedtek a tengerentúli befektetők

A törékeny fegyverszünet hírét az amerikai tőzsdék is emelkedéssel díjazták: az S&P 1,1%-kal, a Nasdaq 1,4%-kal, a Dow pedig 1,2%-kal került feljebb kedden.
2025. 06. 25. 10:00
Megosztás:

A fegyverszünet hírére emelkedtek az európai tőzsdék, több jó hír is érkezett Németországból

Az európai piacok emelkedéssel díjazták a közel-keleti fegyverszünet lehetőségét, így a pán-európai Stoxx 600 1,1%-kal növekedett.
2025. 06. 25. 09:30
Megosztás:

Rendkívül törékeny tűzszünet alakulhatott ki a háborúzó felek között a Közel-Keleten

Bár Trump a Truth Social-ön bejelentett egy Izrael-Iráni tűzszünetet, azt órákon belül megszegte mindkét fél.
2025. 06. 25. 09:00
Megosztás:

Csökkentek tavaly a közvetlen külföldi beruházások Közép-, Kelet- és Délkelet Európában

Negyedével csökkentek tavaly a közvetlen külföldi befektetések Közép-, Kelet- és Délkelet-Európában a bécsi wiiw gazdaságkutató intézet frissen közzétett tanulmánya szerint. Néhány országban viszont, közöttük Magyarországon, növekedés volt tapasztalható.
2025. 06. 25. 08:30
Megosztás:

A PEPE Coin árfolyama visszapattan, kulcsszintek figyelésre – egy új Pepe fork kerül reflektorfénybe

Az elmúlt 24 órában a Pepe Coin visszapattant, több mint 9%-os ralival. Ez megnövekedett napi kereskedési volument eredményezett a Pepénél, mivel a befektetők további árfolyam-emelkedést várnak a következő héten.
2025. 06. 25. 08:00
Megosztás:

Nincs ok aggodalomra – Mark Rutte az USA NATO-szerepvállalásáról

Az európai tagországoknak nem kell aggódniuk az Egyesült Államok NATO melletti elkötelezettsége miatt - jelentette ki a NATO-főtitkár Hágában kedden.
2025. 06. 25. 07:30
Megosztás:

Már a fiatalabb vásárlóknak is fontos az időablakos kiszállítás – a 30 felettiek esetén ez szinte alapelvárás

Az életkor előrehaladtával egyre fontosabbá válik a hazai online vásárlók számára, hogy előre megválaszthassák a megrendelt termék házhoz szállításának időpontját: míg a 18-29 év közöttiek fele, addig a 30 felettiek már közel 60%-a szeretne erről a rendelés leadásakor maga dönteni. Az okoslogisztikai szolgáltatásokat kínáló DODO megbízásából több országban elvégzett kutatás eredményei alapján a fogyasztók többsége Magyarország mellet Németországban, Csehországban és Szlovákiában is elvárja, hogy a webshopok biztosítsák számukra az időablakos kiszállítás lehetőségét.
2025. 06. 25. 06:00
Megosztás:

A legolcsóbb nyaralók a Tisza mellett, a legdrágábbak a Balatonnál vannak

A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak az országon belül: 1,7 millió forintos átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók, 131-165 ezer forintos medián négyzetméterárakkal - közölte saját adatai, 32 ezer, vízparti településen található ingatlanhirdetés alapján az ingatlan.com kedden az MTI-vel.
2025. 06. 25. 05:30
Megosztás:

Újabb 10 milliárd forint értékben bocsátott ki jelzáloglevelet az MBH Jelzálogbank

Újabb sikeres jelzáloglevél-aukciót tartott az MBH Jelzálogbank: az eredetileg 8 milliárd forint értékben meghirdetett kibocsátáson élénk kereslet mutatkozott, a felajánlott mennyiség másfélszeresére mutatkozott igény a befektetők részéről, amelyből a hitelintézet végül 10 milliárd forint értékben fogadott el ajánlatokat. Ez volt az MBH Csoporthoz tartozó hitelintézet harmadik jelzáloglevél-aukciója 2025-ben.
2025. 06. 25. 05:00
Megosztás:

Az aszály miatt alacsony a kalászosok terméshozama Békés vármegyében

Elkezdődött az aratás Békés vármegyében, az aszály miatt a kalászosok fejlődése és terméshozamai elmaradnak a vártól - tájékoztatta a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Békés Vármegyei Igazgatóság kedden közleményben az MTI-t, miután megkezdte munkáját a Békés Vármegyei Aratási Koordinációs Bizottság.
2025. 06. 25. 04:30
Megosztás:

Stagnál a fenntarthatósági teljesítmény a hazai vállalatok körében

A 300 millió forintnál nagyobb árbevételű hazai vállalatok körében végzett reprezentatív felmérés legfrissebb adatai alapján a hazai vállalati fenntarthatóság 2025 első félévében továbbra is stagnál. A K&H fenntarthatósági indexe – amely öt alindex (attitűd, aktivitás, stratégia, mérés és auditálás, társadalom) átlaga – változatlanul 39 ponton áll, vagyis immár negyedik éve nem tud kitörni a szűk, 38-40 pontos sávból. A felszín alatt azonban erőteljes eltolódások figyelhetők meg.
2025. 06. 25. 04:00
Megosztás:

A Freedom Holding Corp. árbevétele 23%-kal, több mint 2 milliárd dollárra nőtt a 2025-ös pénzügyi évben

A NASDAQ-on jegyzett Freedom Holding Corp. (FRHC), a Freedom24kiskereskedelmi brókercég anyavállalatának bevétele a 2025. március 31-ével végződő pénzügyi évben 23%-os éves bevétel-növekedéssel elérte a 2,05 milliárd dollárt. A nettó nyereség 84,5 millió dollár, míg az egy részvényre jutó nyereség 59,4 millió részvény alapján 1,43 dollár volt.
2025. 06. 25. 03:30
Megosztás:

NAV-szigorítás, de csak szeptembertől – több időt kaptak a cégek a felkészülésre

A NAV módosította az online számlarendszer szigorításának határidejét: az eredetileg július 1-jére tervezett változások szeptember 15-től lépnek életbe – közölte a Niveus. A hatóság a vállalkozások technikai felkészültségének hiányosságai miatt döntött a halasztás mellett. A Niveus szerint ez a haladék lehetőséget teremt arra, hogy a cégek átvizsgálják és fejlesszék adatszolgáltatási folyamataikat, elkerülve ezzel a hibákból fakadó adózási kockázatokat.
2025. 06. 25. 03:00
Megosztás: